OBSAH VLASTNÍHO MATERIÁLU

Vlastní materiál, který má být publikován, musí mít několik náležitostí. Věřte, že tím se zvýší kvalita materiálu. Věnujte jim, prosím, pozornost, protože bez nich nemůže být materiál publikován.

1. Produkt musí obsahovat to, co bylo deklarováno Vámi na webu v hlavním obrázku a popisu.

2. V materiálu na některé stránce, (doporučujeme první), je nutné upozornit kupující na podmínky použití, co je a co není povoleno. Je na Vás, jaký text budete publikovat, ale zkuste si vytvořit si stránku, kterou pak můžete využít i v dalších materiálech. Inspiraci najdete na obrázku.

3. Popis vlastního obsahu - kolik pracovních listů, karet, stran atd.

4. Metodický návod – jak s materiálem pracovat. Zda lze materiál využít individuálně, ve dvojicích, skupinově, či pro celou třídu – a popis jak. Důležitý je alespoň jeden metodický návod, jehož využití je zřejmé z hlavního obrázku či popisu – nemusí být nijak rozsáhlé.

5. Výukový charakter – co materiál rozvíjí, popř. zařazení do předmětů či mezipředmětové vztahy. Pokud lze materiál využívat  ve více oborech – je dobré zmínit i to. Např. obrázkový slovník mohou děti využít nejen v cizím jazyce, ale i v logopedii k rozvoji řeči. Dobrovolná je didaktická analýza atd.

6. Poslední věc, kterou musí materiál obsahovat, jsou odkazy na použité obrázky. Pokud používáte placené obrázky, víte, že je třeba dát na konec materiálu ikonu s funkčním odkazem na autora a pdf zabezpečit proti kopírování. To by ostatně mělo být vždy. Pokud používáte obrázky z placených fotobank, je třeba uvést odkaz na fotobanku, ze které jsou obrázky využívány. Pokud používáte volné obrázky s licencí public domain, je třeba je odcitovat přímým odkazem. Odkaz Vám vytvoří přímo generátor citací ZDE.

Šablonu si můžete stáhnout ZDE

A teď to příjemné, pokud Váš materiál má vše potřebné, bude nejen publikován, ale zároveň je splněna jedna z podmínek provizního systému a vaše provize se následující měsíc zvýší.

zpět

Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme technologie, jako jsou soubory cookie, k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat osobní údaje. Své nastavení můžete spravovat.