MINULÝ PRŮBĚHOVÝ ČAS

Kategorie: DRUHÝ STUPEŇ ZŠ
Typ: KARTIČKY
Věková kategorie: 7.TŘÍDA, 8.TŘÍDA
Datum vytvoření: 13.06.2023
Počet stran: 9

Autor:

30 Kč s DPH

30 Kč bez DPH

POPIS MATERIÁLU:

24 karet na procvičení minulého průběhového času.

Jak s materiálem pracovat:

Varianta 1 – Žáci pracují ve skupinkách, karty jsou na stole obrázkem dolů. Jeden žák po druhém si karty tahají, navzájem se ptají „What were you doing at 7 a.m. this morning?“ a odpovídají dle obrázku na kartě. Pokročilejší žáci se mohou ptát doplňkově na to, proč tu danou věc spolužáci dělali. Obrázky jsou zvolené tak, aby situace byly vtipné a bizarní na to, aby je člověk dělal v sedm hodin ráno. 

Varianta 2 – Žáci se ptají ostatních v rámci celé třídy, vyvolávají spolužáky jménem, a ti odpovídají a ptají se dalšího.

Varianta karet je s nápovědou (na kartě napsaná otázka i sloveso) a bez nápovědy (jen obrázek). Některé situace jsou si podobné, aby žáci mohli dál rozvíjet konverzaci, že tu danou aktivitu třeba dělali spolu a proč (pick flowers, jump in puddles). Je ale na vás kolik a jaké karty použijete v hodině.

Obrázky na kartách: walk in the rain, gardening, play with a ball, ski, run to school, pick flowers, play hockey, eat ice-cream, ice skate, jump in leaves, walk in puddles, go to school, swim in the sea, run in the rain, work in a garden, build a snowman, get dressed, catch slowflakes, water plants, swim in a river, sledge, rake leaves, jump in puddles. 

Past continuous tense

Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme technologie, jako jsou soubory cookie, k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat osobní údaje. Své nastavení můžete spravovat.